19. 10. 2012

Mac DeMarco - 2


(Trochu jsem si plánoval, že si tuhle desku koupím, aniž bych si jí předtím poslechl. Udělat si trochu rozruch. Ale nakonec je dobře, že jsem spontánnost nechal holkám, co si barví vlasy na modro, protože songwriting zamrznul, zvuk se vyčistil a rafinovanost zmizela. Nevím, na kolik si Mac všechno dělá sám, ale tady zoufale schází pohled z venku. Z jednoho dobrýho triku opakovanýho desetkrát za sebou na konci nezbyde ani ten dobrej trik. Zlatá poučka. Mac byl na Rock and Roll Night Club větší perv, byl sexy a víc tajemnej)

Po třech posleších jsem tenhle zklamanej stoh naštěstí poslal do závorek. Zrádnost počátečního splývání zmizela jak "šance, která se neopakuje" a mraky deziluze se protrhly jak smůla při "mým štěstí". lolx. Z textů se vytratila manýra elvise ve stínu zvrhlíka a nahradilo ho občasný mytí nádobí a každodenní pocitovky. Mac je v reálu vtipnej člověk, vymyšlenou roli ani nepotřebuje, z jeho guest postu na Pitchforku by se dal sestavit slušnej late night stand-up. 2 je vlastně total obyčejná deska a můžete jí podlehnout stejně jako nemusíte. Určitě bych se nevsadil, že mě bude celá bavit i na desátej poslech, možná přehodím závorky u odstavců. Zatím Still Together.

Desátej poslech a je to silnější a silnější. Je to totiž jedině na vás. Nikdo vám nic nevnucuje, nikdo se nepředvádí, není tu žádná "překrásná melodie", ani "fakt dobrý texty", nikdo vás nenávadí k tomu, abyste jim byli ohromený. Dát všechno tohle dohromady a bavit je jedna z nejtěžších věcí, a vtip je v tom, že nejde naučit. Když se o to snažíte, tak to nefunguje, to už se předvádíte. Je to tenká hranice a rozdíly jsou obrovský. Mac to dokázal a pro mě maximum, konec.

1 komentář:

joss řekl(a)...

jeho album jsem taky poslouchala a byla jsem z něho trochu v rozpacích, nevim, jestli se mi líbí nebo ne (teda jako zpěvák), ale každopádně mě z alba nejjvíce zaujala ta zvláštní lehce psychedelická nálada a jeho hlas, kterej sedí spíš k nějakýmu starýmu rockerovi, jo, líbí se mi, hlavně rock and roll night club, only you nebo baby wearing blue jeans.:)
a chválim za recenzi, dobře napsaný!