11. 6. 2011

Kdo produkuje Lil B?Jedna z mnoha báječných věcí na Lil B je vkus, jakým si vybírá producenty svých skladeb. Používá několik sít kvality. Vzhledem k obrovskému množsví písní, které za poslední tři roky udělal (asi 2000), je to pochopitelný. Časem už se začnete orientovat, kdy se jen potřebuje vypovídat a je mu jedno do čeho, a kdy má ambice postavený trochu výš. Clams Casino už je v povědomí, tak jenom pro kontrolu tady a tady. Zmínil bych však i několik dalších, který odmítají při nejlepším dělat doprovod, při nejhorším čekat v autě.

Keyboard Kid se zatím nevyjádřil moc významně. Loni vydal kolekci kratších skladeb Munchies, který znějí jen jako taková upoutávka, výloha do prodejny, kde se každou minutu musí zvýraznit nápis "keyboard kid on the beat". A to je podobně otravný, jako když vám vyskakuje počet dní, který zbývají do konce libovolný trial verze. Počkám si na něj.

Beautiful Lou víceméně nemá žádný ucelený album, zato jednotlivý věci trochu výraznější. V Cocaine ukazuje, jak skončí každá VHS kazeta. Třpytivý proklamace o "brilliant sound" a "sharp colours" se tehdy sice dobře prodávaly, ale každej se k nim teď vrací jenom kvůli tomu, že to nebyla pravda. Všechny lo-fi-wave-whatever projekty by je teď mohly prodávat v merchi jako estetickou pomůcku. "Kup si moje album a navíc dostaneš čistou VHSku." Neodolatelný! Lou to ví, Cocaine nechal krásně vyblednout.

Squadda B má oproti zmíněným i svojí vlastní rapovou kariéru. Nedávno vydal první mixtape s půvabným názvem "I smoke because I don't care about death", který má momenty hodný opakování. Pro Lil B udělal několik skladeb, já mám nejradši All Alone s legendární větou "all these bitches but i'm still so lonely."

Tre G to nakonec řekne písní.

Žádné komentáře: